Benim haberim olmadan sipariş verilebilir mi?

Görseller oriflame.com'dan alınmıştır.

Evet verilebilir.

Vip hesabı bulunanlar sizin hesabınızdan sipariş kesebilir, vip hesabının amacı, evinden interneti olmayanların siparişlerini vermek içindir fakat bu yüzden mağdur olan insanlarda mevcuttur tabi Oriflame Kozmetik bu şekilde insanları mağdur edenlere göz yummamaktadır ve üyeliklerini iptal etmektedir. Eğer bir sorun var ve içinden çıkamıyorsanız bu tamamen sizden kaynaklanıyordur ya kendinizi ifade edemiyorsunuz ya da nereye başvuracağınızı bilmiyorsunuz.

Haberiniz olmadan hesabınızdan sipariş verilip mağdur olmaktan korkmanıza hiç gerek yok Türk Ceza Kanununda yapılan bu eylem dolandırıcılık olarak nitelendirilmektedir.

Dolandırıcılık

MADDE 157. – (1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası verilir.

Bu gibi durumlarda savcılığa suç duyurusunda bulunduğunuz taktirde firmanın bu insanları hiç bir şekilde savunmayacağını unutmayınız ve bu olaylarla firmanın hiç bir ilgisi yoktur, firma sadece görev ve yetki verir art niyetli insanlar ise verilen yetki ve görevleri kötüye kullanır.

Sitemiz 2005 yılından bu güne yayında ve yaklaşık 2 yıldır Oriflame Üyelik sektöründe hizmet vermektedir hiç bir şekilde bu site üzerinden üye olup mağdur olan insan yoktur.

Kaynak: tr.oriflame.com 2019


Bu web sitesi ve içeriğine ait tüm hukuki sorumluluk 3308621 kod numaralı Oriflame Marka Ortağı Kemal Çiçekçioğlu'na aittir.